Rólunk

RÓLUNK:

Nevünket - a földrajzi elhelyezkedésünk okán - a Duna bajai mellékágától, Sugovicától kölcsönöztük, mely elnevezés a szerelmes leány, Súgó Vica balladájához kötődik. Van azonban egy kulturális magyarázata is a Sugovica szónak, ez pedig az, hogy a régi időkben a vízre jártak le az itt lakó sokacok és bunyevácok mosni, mitől is a víz koszos lett, ez horvátul annyit jelentett: "šugava voda" (azaz zavaros víz). E szavak összeolvadásából maradhatott meg a Sugovica elnevezés. Bárhogy is legyen, e név örök...

Egyenesen a halászlé fővárosából, foltból, cérnával varrt barátságok körét találod...

2015. március 7., szombat

Keddi klubnapunkon....

....két téma a teremben

Sziasztok!

keddi klubnapunkon két témával is foglalkozhattunk, igen sokan jöttünk össze, a hangulat nagyon jó volt.
Margóka megmutatta hogyan készül a kis szögletes kulcstartós pénztárca, melyet még Tatabányán tanult foltosnapok keretében. Képeket hamarosan mutatunk.

Másik témánk már  a húsvéthoz kapcsolódik: Klári mutatta meg, hogy hogyan készítsünk szép ünnepi tojást és koszorút hungarocellből.
Íme, az ő egyik szépsége:




Itt pedig lépésről lépésre mutatom be Nektek:

A tojás mérete: 16 cm magas, Klári útmutatása szerint a tojás felső felétől és oldalaitól bemérünk 4-4 cmt, majd eszerint megrajzoljuk a tojásformát. Szikével bevágjuk, és a kiválasztott textil betömjük. Ehhez Klári sablont is hozott, de
ha a szemmértékünkre hagyatkozunk és a textilt ráhagyással szabjuk ki, az is működik (én így csináltam).
Ezután jöhetnek az articsóka elemek, jelen esetben 5x5 cm-es négyzetekkel dolgoztam, de Klári 4x4 cm-esekkel, így is úgy is szép az eredmény.
Első körben 8 db-ot teszek fel szimmetrikusan, majd jöhet csúsztatással a következő nyolc db, ugyanilyen púderpöttyös ez esetben.
 Ezt követően bordóval folytatom, a 8-8 db két körben ismét elég.
Itt az újabb 8-8 db púderpöttyös négyzettel eljutottam a tojás oldalsó felező vonalához.
Itt már nagyobb a kitöltendő rész, szaporíthatunk a hajtogatott articsókákon, vagy ritkábban rakhatjuk őket, de a takarásra érdemes ügyelni.


A másik oldalt középről kezdem egy négyzettel, és erre rakom a 4-4 db bordó hajtogatott elemet.

Folytatom a púderpöttyössel. Itt alul-felül szaporítani kell, hogy betakarjuk a sebes széleket.

Így haladok ismét a tojás oldaláig, ahol a két oldal találkozását csipkével takarom, szalaggal és nagyfejű gombostűkkel díszítem.

A koszorú 15 cm átmérőjű, ezt tekertem be textillel, de persze articsóka technikával is rakhatjátok. Erre is csipke és gyöngyös tűk kerültek.

Próbáljátok ki, ha kedvetek és időtök engedi, szép asztaldísz lehet belőle, ajándéknak is különleges. Jó munkát hozzá!








A csoport nevében bejegyezte: ARita

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...