Rólunk

RÓLUNK:

Nevünket - a földrajzi elhelyezkedésünk okán - a Duna bajai mellékágától, Sugovicától kölcsönöztük, mely elnevezés a szerelmes leány, Súgó Vica balladájához kötődik. Van azonban egy kulturális magyarázata is a Sugovica szónak, ez pedig az, hogy a régi időkben a vízre jártak le az itt lakó sokacok és bunyevácok mosni, mitől is a víz koszos lett, ez horvátul annyit jelentett: "šugava voda" (azaz zavaros víz). E szavak összeolvadásából maradhatott meg a Sugovica elnevezés. Bárhogy is legyen, e név örök...

Egyenesen a halászlé fővárosából, foltból, cérnával varrt barátságok körét találod...

2019. május 7., kedd

FŰ-FA-VIRÁG - ITT A TAVASZ!

Fogadjátok szeretettel Nagyné Rózsahegyi Csilla beszámolóját egy tartalmas szakmai napról, melyet a Magyar Foltvarró Céh szervezett Budapesten.


Foltkörünk meghívást kapott Budapestre, ahová fali munkákkal és nyitott műhelyekkel készültünk -  3 új közös darabot tudtunk bemutatni az egyéni alkotásaink mellett.


"A levendulásban" című faliképünket egy levendula szüret alkalmával az odalátogatókkal  kezdtük el immár 2 éve.  Aztán mesésen alakult a készítése: díszítéshez kézről-kézre jártak a blokkok...hol volt, hol nem volt rá időnk. Most a bemutatkozás jó alkalom volt, hogy végleges formáját megkapja. Magdi dolgozott a legtöbbet az összeállítással.

 

 
ARita kilökdösött bennünket a megszokott járatból: art-os felfogásban készíthetett mindenki egy A4-es lap méretű virágot, vagy kertet. A fő cél itt az volt, hogy különböző felület díszítési technikákat tanuljunk és alkalmazzuk egy ilyen kicsi méretű szegetlen munkán, melyből elkészült  15 darab, ezeket egymás mellé illesztettük erre az alkalomra.  „A mi virágoskertünk” címen közös munkaként szerepelt. Szétszerelve mindenkinek saját kertje lesz. A következő kiállításra ismét összejön, lehet, hogy más sorrendben. Szóval ez egy univerzális darab kérem! 

A mi kertünk


És a legújabb közös munkánk a "Hortenziák” címet kapta...de ez még egy ideig maradjon titok....

.........

A témába illett a tavaly készült munkánk is, mely a bajai Türr Múzeumban kapott helyet, és erre az alkalomra vissza-kölcsön kértük:


Sárköz - tiszta forrásból

Egyénileg készített faliképek is bemutatásra kerültek a csoport céhtagjainak részéről: Kovácsné Marika, Sári Magdi, Csordásné Györgyi és jómagam munkája minőségben, kidolgozásukban  megállták a helyüket  a  „Fű-fa- virág” témájú kiállításon, néhány a sokból:









Nyitott műhely témáinkról külön bejegyzés készül majd hamarosan.
Foltos üdvözlettel:
Csilla



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...